ECOlampa

Myśląc o ekologicznej lampie w nowatorskim wydaniu, stworzyłam ECOlampę z filcu – materiału, który jest obecnie jednym z rodzajów powszechnie używanej włókniny ekologicznej. Bryła lampy miała przywoływać skojarzenia z naturą poprzez jej organiczną formę. Dlatego EKOlampa została zainspirowana kształtem obłoku. W ostatecznym założeniu lampa miała mieć charakter nowoczesny i minimalistyczny, pasujący zarówno do przytulnych mieszkań jak i loftowych przestrzeni.

opis projektu

EKOlampa została zaprojektowana jako dodatkowe źródło światła do jadalni lub salonu. Ma pełnić funkcję uzupełniającego oświetlenia nad stołem w jadalni, salonie lub innym miejscu mieszkania np. nad kuchenną ladą czy barkiem. Na profilu górnym lampy zamontowany jest pasek z  doidami led, dzięki czemu intensywne światło skierowane jest w górę, w dół opada delikatna poświata tłumiona przez wnętrze lampy.  Lampa daje przyjemne, delikatne światło tworząc niepowtarzalny nastrój wokół stołu. 

Gabaryty lampy wynoszą 78 cm x58 cm x40 cm. Konstrukcja lampy opiera się na dwóch drewnianych – sklejkowych profilach.  Na nich uformowany jest filcowy korpus lampy.  Lampa zawieszona jest na regulowanych zawieszkach linkowych, tak aby można było dostosować wysokość lampy do potrzeb użytkownika.

Filcowa ECOlampa zajęła III miejsce w konkursie na Ekolampę w mieszkaniu.