bujak USZATEK

Fotel bujany Uszatek powstał z myślą o komfortowym wypoczynku. Funkcja relaksu, stała się podstawą pracy nad projektem. Kształt i forma fotela, wynikają z potrzeby odgrodzenia się i wyciszenia podczas odpoczynku, w szczególności w mniejszych przestrzeniach. Mebel stwarza wrażenie przytulności i daje możliwość wygodnego wypoczynku w różnych pozycjach niezależnie od wieku.

opis projektu

Funkcja relaksu, była podstawą pracy nad projektem. Kształt i forma fotela, wynikają z potrzeby odgrodzenia się i wyciszenia. Mebel daje możliwość wypoczynku w różnych pozycjach.

Gabaryty fotela zapewniają stabilność mebla w pozycji statycznej, jak i bujania się. Konstrukcja składa się
z tapicerowanego siedziska, nóg ze stali nierdzewnej oraz bukowych płóz. Sklejkowy stelaż wypełnia wysokosprężysta, profilowana pianka tapicerska. Tkanina obiciowa jest miła i miękka w dotyku, łatwo czyszcząca i trudno ścieralna.

 
Bujanie się fotel zapewnia ukojenie nerwów oraz stanowi formę rozrywki, zarówno dorosłych jak i dzieci. Uszatek posiada  dodatkowe udogodnienia: zdejmowany, dwustronny zagłówek (może być wykorzystany, jako dodatkowy podłokietnik), boczne kieszonki czy zdejmowaną poduszkę na siedzeniu – dzięki czemu można regulować wysokość fotela.

Kolorystyka fotela, jest neutralna, jednak w projekcie zostały przewidziane również inne zestawy kolorystyczne (granatowo-pomarańczowa i w geometryczny wzór). Projekt zakłada również możliwość produkcji statycznego fotela bez płóz w oparciu o tę sama konstrukcję.


Boczna kieszonka na  podręczne przedmioty.


Zdejmowany zagłówek, który może pełnić funkcję dodatkowego podłokietnika.

Fotel bujany Uszatek jest projektem dyplomowym zrealizowany we współpracy z Dobroteką.
Promotor pracy dyplomowej: dr hab. Agata Chmielarz, asyst. mgr Piotr Pacałowski.

Praca dyplomowa otrzymała Wyróżnienie  HOCHTIEF POLSKA SA w Konkursie dla najlepszej pracy
dyplomowej z zakresu budownictwa i architektury
Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso.